Spotkanie z leśniczym

lesniczy2

Lis, dzik i jenot- tacy goście pojawili się w przedszkolu po raz pierwszy. Stało się to za sprawą pana leśniczego Wojciecha Skrabonią, który z okazami zwierząt z kolekcji Nadleśnictwa Radomsko odwiedził nasze przedszkole 22 kwietnia - w międzynarodowym Dniu Ziemi. Zachwyt wśród dzieci wzbudziły ogromne żuki i przepiękna kolorowa ważka.

Z lekką obawą oglądaliśmy spreparowaną żmiję zygzakowatą. Pan leśniczy opowiedział ciekawostki o tych zwierzętach, oglądaliśmy również multimedialną prezentację polskich ptaków. Na zakończenie dzieci zaprezentowały swoje wiadomości o przyrodzie i w nagrodę dostały odznakę "Przyjaciel przyrody".