Wycieczka do szkółki leśnej

Jesień w lesie to magiczny czas. Przekonały się o tym przedszkolaki w czasie wycieczki do szkółki leśnej w Rączkach. Mimo, że jesienne słońce schowało się za chmurami, widoki i wrażenia były niezapomniane. Po terenie szkółki oprowadzał nas pan leśniczy, który opowiedział historię drzew od nasionka do dorosłych okazów. Dzieci zobaczyły swoich leśnych rówieśników: sadzonki trzy-, cztero- i pięcioletnie i porównywały ich wielkość oraz starały się rozróżniać i nazywać gatunki drzew.  Miały okazję obserwować sposób nawadniania nasadzeń, odwiedziły też stanowisko ze świerkami, które były przygotowywane do sprzedaży  na święta bożonarodzeniowe. O wycieczce będzie dzieciom przypominał przywieziony ze szkółki jarząb, zasadzony wspólnie  w ogrodzie przedszkolnym.