Pan Poeta- autor książek dla dzieci

Tradycyjnie maj jest miesiącem książki i czytelnictwa  i z racji tej zaprosiliśmy do naszego przedszkola autora książek dla dzieci, który pisze pod pseudonimem Pan Poeta.   Gość przedstawił nam interpretację swojej książki ,,O kurze, co tyła na diecie". Dzieci dowiedziały się, co to jest dieta, co należy jeść podczas stosowania diety, a czego nie.  Z radością biegały wokół tortu, który czasami podjadała pluszowa kur, a na koniec nakarmiły ptaka zdrowymi warzywami. Pan Poeta jest autorem również innych książeczek z morałem, np. ,,Wróbel, co oćwierkał sąsiadów", ,,Kaczka, co przebrała miarkę", ,,Paw, co ogon miał z przyjażni". Książki te na pamiątkę spotkania z autorem na stałe zamieszkały w naszej przedszkolnej biblioteczce.