^TOP


           

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
          99 d

Get Adobe Flash player

Przedszkolaki z wizytą w lecznicy weterynaryjnej

            Przedszkolaki w ostatnich dniach poznawały na zajęciach zwyczaje zwierząt wiejskich oraz znaczenie hodowli zwierząt dla ludzi. W ramach tych zajęć 2 kwietnia wybraliśmy się na wycieczkę do Lecznicy Weterynaryjnej „Mon -Wet” w Hucisku Przybyszowskim. Celem naszego spotkania było poznanie pracy weterynarza, uświadomienie dzieciom, że zwierzęta też chorują i wymagają pomocy i leczenia. Przedszkolaki dokładnie obejrzały gabinet weterynaryjny i poznały narzędzia medyczne potrzebne do leczenia zwierząt. Spotkaniu towarzyszyła kotka Kreska, która szybko zaprzyjaźniła się z dziećmi. Ciekawostką były eksponaty przyrodnicze, które dzieci mogły obejrzeć, np. skóra węża, czaszka małpy czy pazury krokodyla. Ogromna niespodzianka czekała dzieci na koniec, ponieważ przy lecznicy znajduje się stadnina koni. Kilkanaście pędzących po wybiegu przepięknych rumaków wprowadziło w zachwyt wszystkie dzieci i panie :)

Copyright © 2013. Publiczne Samorządowe Przedszkole w Masłowicach Rights Reserved.