^TOP


           

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
          99 d

Get Adobe Flash player

Wizyta w Muzeum Ludowym Ziemi Przedborskiej

  Jak żyli nasi dziadkowie i pradziadkowie, jak mieszkali, czym się zajmowali, w co się ubierali, czym ozdabiali swoje mieszkania, w jaki sposób się leczyli? - tego dowiedziały się przedszkolaki w czasie wizyty w Muzeum Ludowym Ziemi Przedborskiej w Przedborzu.  Z wielkim zaciekawieniem oglądały muzealne ekspozycje i słuchały pani przewodniczki, która pozwoliła dzieciom nawet przymierzyć części strojów regionalnych. Dzieci dowiedziały się, kim był bednarz, karczmarz, kowal i  zobaczyły ich narzędzia pracy. Poznały dzikie zwierzęta mieszkające kiedyś w okolicznych lasach. Chętnie rozmawiały z dyrektorem muzeum, panem Tadeuszem Michalskim, którego zaprosiły do odwiedzenia naszego przedszkola.

Copyright © 2013. Publiczne Samorządowe Przedszkole w Masłowicach Rights Reserved.