^TOP


           

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
          99 d

Get Adobe Flash player

Dokarmiamy ptaki

 

W grudniu po raz kolejny odwiedził nas zaprzyjaźniony z naszym przedszkolem leśniczy, pan Kamil Kucharski. Tym razem gość opowiadał dzieciom o różnych gatunkach ptaków, o ich zwyczajach oraz o szczególnych ptasich potrzebach w porze zimowej. Dzieci otrzymały instrukcję, jak należy dbać o ptaki i w jaki sposób  pomagać im przetrwać zimę. Pan leśniczy przekazał przedszkolakom specjalne kule pełne ptasiego jedzenia oraz worek przysmaku - słonecznika. Tzw. „pyzy" zostały wywieszone  przez dzieci w przedszkolnym ogrodzie i od razu cieszyły się powodzeniem okolicznych ptaków. Pan Kamil pomógł również przy uzupełnianiu karmników ziarnem. To była ciekawa lekcja przyrody.

Copyright © 2013. Publiczne Samorządowe Przedszkole w Masłowicach Rights Reserved.