Drodzy Rodzice,

w związku z planowanym od 6 maja 2020r. przywróceniem opiekuńczej funkcji żłobków, przedszkoli, oddziałów przedszkolnych przy szkołach  w formie stacjonarnej, uwzględniając wytyczne Ministerstwa Zdrowia, Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej dotyczące organizacji pracy w tych placówkach, Publiczne Samorządowe Przedszkole w Masłowicach informuje, że:

• decyzję o terminie i formie przywrócenia pracy przedszkola podejmie organ prowadzący (Urząd Gminy Masłowice) po uzyskaniu informacji od instytucji sanitarnych oraz decyzji rodziców
  • W pierwszej kolejności z przedszkola powinny skorzystać te dzieci, których rodzice pracują, a szczególności dzieci pracowników służby zdrowia, służb mundurowych oraz pracowników realizujących zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19
  • odpowiedzialność za podjętą decyzję związaną z przysyłaniem dziecka do przedszkola oraz dowożeniem ponosi rodzic,
  • rodzic ma obowiązek dostosować się do zaleceń sanitarnych,
  • rodzic jest zobowiązany przysyłać do przedszkola dziecko zdrowe (bez żadnych objawów chorobowych)
  • rodzic w okresie pandemii przysyła dziecko na własną odpowiedzialność.

Informujemy również, że w dalszym ciągu będziemy prowadzić zdalne nauczanie na obecnych zasadach, ponieważ funkcja dydaktyczna wszystkich placówek w formie stacjonarnej jest nadal zawieszona do 24 maja 2020r.