Jesień

??  "Na bocianich skrzydłach odfrunęło lato
przyszła do nas jesień strojna i bogata.
W sadach dojrzewają soczyste owoce
Skropione deszczykiem malowane słońcem.
Jesień, Jesień, Jesień kolorowa
hojnie skarby swoje nam rozdaje
Jesień jesień, jesień kolorowa
płynie ponad krajem…"

Nadeszła jesień. ?️?? Naszym przedszkolakom udało się ją spotkać podczas pierwszych jesiennych spacerów, a nawet zaprosić do naszego przedszkola. Piękna Pani Jesień rozgościła się  już w naszym przedszkolu i na podwórku. Powitała nas kolorowymi kwiatami, dyniami i innymi darami.? Panie nauczycielki organizują oryginalne i ciekawe zajęcia plastyczne, matematyczne, ruchowe i sensoryczne, które są przesycone barwami jesieni.??
Przedszkolaki przeliczają kasztany i orzechy, układają z nich wzory i kompozycje, tworzą leśne bukiety i makiety ??

Wszystkie te czynności są idealnym pretekstem do rozwijania u dzieci wrażliwości sensorycznej, poznawczej, a także dziecięcej wyobraźni. ?