Eksperymenty w grupie czterolatków

Przedszkolaki z natury są bardzo ciekawe świata.?️ Warto więc wykorzystać ich chęć
do nauki i zaproponować im przeprowadzenie naukowych eksperymentów.?‍?  Eksperymenty dla dzieci można wykonywać nie tylko w laboratorium, ale również w przedszkolu. Wystarczą drobne przygotowania, dobre chęci, by maluch zagłębił się
w świat naukowych odkryć. ? Dzieci chłoną wiedzę niczym gąbki – pod warunkiem, że wiedza podana jest w jasny, przystępny sposób. Biorąc pod uwagę powyższe, w grupie czterolatków przeprowadzone zostały ostatnio zajęcia eksperymentalne. Przedszkolaki były nimi bardzo zainteresowane, zadawały wiele ciekawych pytań. Poza niewątpliwą funkcją kształcącą eksperymentów, dostarczyły one również naszym podopiecznym wiele radości. ?