^TOP


           

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
          99 d

Get Adobe Flash player

Witaj Wiosno!

 
Choć pogoda za oknem jeszcze nie do końca przypomina wiosnę, to już 21 marca na dobre się ona rozpoczęła 🌱💚
Do powitania tej pięknej pory roku przedszkolaki przygotowywały się przez długi czas - stroiły sale, wykonywały prace plastyczne, ćwiczyły piosenki i wierszyki. W końcu nadszedł ten upragniony dzień i dzieci mogły pożegnać zimę, z radością powitać wiosnę i zaprosić ją do naszego przedszkola! 🌿 Już od rana panowała w nim pozytywna atmosfera, a zajęcia przeprowadzane przez Panie wychowawczynie emanowały zadowoleniem związanym z nadejściem nowej pory roku. Każda z grup osobno - zgodnie z wytycznymi sanitarnymi- wykonała Marzannę, czyli słomianą kukłę w przebraniu, symbolizującą odchodzącą zimę oraz kolorowy gaik. Następnie grupy oddzielnie udały się na spacer po placu przedszkolnym. Po dotarciu w wyznaczone miejsce, dzieci dużym kręgiem otoczyły Marzannę i piosenkami przekonywały zimę, by odeszła i już nie wracała. Na zakończenie Marzanna została spalona, aby wiosna zagościła już u nas na dobre. 🌱🍀🌹
 
 
Copyright © 2013. Publiczne Samorządowe Przedszkole w Masłowicach Rights Reserved.