Warsztaty kulinarne

Mijający tydzień w przedszkolu obfitował w liczne zajęcia kulinarne. Przedszkolaki z grupy 5-latków wykonały babeczki, z grupy 4-5-latków przygotowały owocowe szaszłyki, a najmłodsza grupa zrobiła przepyszną pizzę.  Dla naszych przedszkolaków jest to niesamowita podróż do świata smaków, zapachów i kolorów. Dzięki tej zabawie można wspierać zdolności poznawcze zmysłów – węchu, smaku, dotyku, wzroku. Celem zajęć kulinarnych jest nauczenie dzieci czerpania radości ze wspólnego przygotowywania posiłków oraz wyrobienie nawyków zdrowego odżywiania.