Majowe Święta Narodowe

Święto Narodowe Trzeciego Maja jest świętem państwowym, obchodzonym na pamiątkę uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 1791 roku. Święto jest okazją do rozmowy o patriotyzmie, o znaczeniu ojczyzny w naszym życiu  i symbolach narodowych.
Dwudziestego dziewiątego kwietnia 2022 r. dzieci przybyły do przedszkola odświętnie ubrane, by w sposób szczególny uczcić zbliżające się święta narodowe. Po przemowie Pani Dyrektor przedszkolaki odśpiewały "Mazurka Dąbrowskiego".Dzieci zaprezentowały również wiersze, taniec i piosenkę o ojczyźnie.Swoje emocje oraz miłość do ojczyzny wyraziły  także w pracach plastycznych i zabawach w kodowanie. Ten dzień był wspaniałą okazją do poznania znaczenia świąt majowych, a także symboli narodowych.