Pierwszy dzień wiosny

Pierwszy dzień wiosny nieodłącznie kojarzy się nam z symbolicznym pożegnaniem zimy poprzez spalenie marzanny. Ten stary słowiański zwyczaj miał przywołać wiosnę i zapewnić urodzaj. Takie pożegnanie zimy odbyło się w naszym przedszkolu. Dzieci z ,,Marzanną”- symbolem zimy przeszły barwnym korowodem z przedszkola na łąkę w pobliżu Urzędu Gminy, gdzie wierszami i piosenkami pożegnały zimę. ,,Marzanna” została spalona, a ,,Wiosenny gaik” symbol wiosny radośnie przywitany. Dzieci śpiewały piosenki i recytowały wiersze poświęcone budzącej się do życia przyrodzie. To wydarzenie miało na celu podtrzymanie tradycji związanej z obchodami  przywitania wiosny.