Jasełka Bożonarodzeniowe

jaselka

Okres Świąt Bożego Narodzenia to czas szczególny. Gromadzimy się przy wspólnym stole, dzielimy się opłatkiem i składamy sobie życzenia.

W przedszkolu także jest to okres wyjątkowy. Dzieci z wielkim przejęciem i niecierpliwością czekają na przyjście Mikołaja, bo właśnie z prezentami najbardziej kojarzą im się Święta. Dlatego chciałyśmy aby nasi wychowankowie dowiedzieli się, że najważniejszą osobą na którą wszyscy czekają jest maleńki Jezus. Chcąc przybliżyć dzieciom historię narodzenia Jezusa po raz drugi w naszym przedszkolu zostały wystawione przez najstarszą grupę dzieci jasełka bożonarodzeniowe. Z pomocą przyszli nam rodzice, którzy zakupili dla naszych aktorów piękne stroje oraz pomagali przy wigilijnym stole.

Z niecierpliwością czekaliśmy na dzień przedstawienia, które odbyło się 19.12.2014 r. Pięciolatki z wielkim przejęciem i dumą prezentowały swoje role przed rodzicami oraz młodszymi koleżankami i kolegami. Za sprawą naszych małych aktorów zebrani widzowie zostali wprowadzeni w nastrój bożonarodzeniowy. Występ bardzo się podobał i  aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Na zakończenie wszyscy podzielili się opłatkiem składając sobie życzenia.