99 d

Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /var/www/przedszkole/images/rozpoczecie.

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder:

Rekrutacja 2023/2024

Dyrektor Publicznego Samorządowego Przedszkola w Masłowicach informuje, że zgodnie
z Zarządzeniem nr 6/ 2023 Wójta Gminy Masłowice z dnia19 stycznia 2023 r.
rekrutacja do przedszkola na rok szkolny 2023/ 2024 rozpocznie się od 1 marca 2023 r.

Składanie deklaracji o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego przez rodziców dzieci uczęszczających już do przedszkola odbędzie się
od 21 -28 lutego 2023 r.

Szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji znajdują się w poniższych załącznikach.

Harmonogram rekrutacji.pdf

Deklaracja.pdf

Wniosek.pdf

Oświadczenie.pdf

Mój przyjaciel i ja

Dzieci z grupy czterolatków wykonały kolejne zadanie projektu czytelniczego ,, Magiczna moc bajek ” pt. ,,Mój przyjaciel  i ja”. Przedszkolaki z niecierpliwością czekają na Mikołaja i święta, stąd ich pomysł , by przyjaciel Lonek przybył z Krainy  Wyobraźni w jednym z prezentów . W tworzeniu opowieści pomogła dzieciom magiczna pajęczyna.
Czterolatki meldują również obejrzenie kilku bajek z serii ,,Troskliwe Misie” oraz przeczytanie książki Pana Poety.

Piosenka dla Przedszkolaka

W sobotę 26 listopada 2022r. w Szkole Muzycznej w Radomsku odbył się XXVII Przegląd Piosenki dla Przedszkolaka pod hasłem "Jesienny kujawiaczek" organizowany przez Publiczne Przedszkole Nr 1 w Radomsku.  Nasze przedszkole reprezentowała Nella Szymczyk z grupy 4-latków, która zaśpiewała piosenkę pt: "Owocowa cza-cza". Do konkursu przygotowywała się również Milenka Ślusarczyk z grupy 5-latków, niestety ze względu na chorobę nie wzięła udziału w konkursie. Serdecznie dziękujemy Wam  dziewczynki, doceniamy Wasz trud i zaangażowanie.  Brawo!

received 614618257106489  received 1525848141250636
received_669000118223151.jpg

Światowy Dzień Pluszowego Misia

Od bardzo dawna wizerunek misia był wykorzystywany zarówno w literaturze, jak i kinematografii. Popularna maskotka wzbudza pozytywne uczucia nie tylko u dzieci - ten niepozorny przedmiot zaskarbił sobie bowiem miłość ludzi w każdym wieku. Dwudziestego piątego listopada wypada święto tego wspaniałego bajkowego bohatera. Nasze przedszkole w tym wyjątkowym dniu  odwiedził właśnie Pluszowy Miś. Gość bawił się z naszymi przedszkolakami, tańczył i słuchał prezentowanej piosenki. Był to bardzo pracowity dzień dla naszych podopiecznych, ponieważ obfitował w liczne prace plastyczne o misiowej tematyce. W tym dniu mieliśmy również możliwość obejrzenia teatrzyku "O Jasiu i Małgosi", który przeniósł nas w świat bajek. Dzieci poprzez obejrzenie przedstawienia oraz rozmowę z aktorami dowiedziały się, że myślenie nad swoim postępowaniem i opanowanie to bardzo ważne cechy człowieka. Bajka uczy nas też roztropności, konsekwencji samotnego oddalania się od domu oraz rozmawiania z nieznajomymi.

Pasowanie na Przedszkolaka

Pasowanie na Przedszkolaka to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka uczęszczającego do przedszkola, który zostaje w jego pamięci na bardzo długo.  Osiemnastego listopada  2022 roku świętowaliśmy ten dzień w naszym przedszkolu.  Bohaterami były dzieci z grupy 3-latków, ale także z grupy 4-latków, które dopiero zaczęły przygodę z przedszkolem. W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście tj.: Sekretarz Gminy Masłowice Pani Edyta Majchrowska oraz Rodzice. Uroczystość rozpoczęła się powitaniem gości i małych przedszkolaków przez Panią Dyrektor oraz przemówieniem Pani Sekretarz. Następnie dzieci zaprezentowały program artystyczny, który wzbudził zachwyt gości. Występując przed publicznością dzieci wykazały się nie tylko swoimi umiejętnościami, ale również wielką odwagą. Punktem kulminacyjnym było pasowanie poprzez symboliczne położenie ołówka na ramieniu dziecka oraz  "podpis" w kronice poprzez odbicie paluszków. Na pamiątkę tego ważnego dnia dzieci otrzymały dyplomy oraz upominki.