Bezpieczna droga do przedszkola

„Bezpieczna droga do przedszkola”

bezpdrogadoprzedszkola

Jak co roku w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z policjantem. Głównym tematem była rozmowa na temat bezpiecznej drogi do przedszkola.Policjanci  w ciekawy sposób przedstawili  przedszkolakom swoją pracę oraz omówili  zasady ruchu drogowego dotyczące prawidłowego i bezpiecznego poruszania się po drogach.Dzieci utrwaliły sobie zasady prawidłowego przechodzenia przez jezdnię, podstawowe zasady ruchu drogowego dla pieszych oraz  znaki drogowe.Następnie przypomniano dzieciom o zakazie rozmawiania z obcymi ludźmi oraz zakazie wpuszczania nieznajomych osób do mieszkania. Dużą atrakcją dla dzieci była prezentacja policyjnego radiowozu.