Przedszkole

Nasze przedszkole istnieje od 1984 roku. Usytuowane jest na obrzeżach miejscowości Masłowice, w bardzo malowniczym miejscu przy lesie, z dala od ruchu i zgiełku ulicznego.Bogactwo flory i fauny lasu sprzyja radosnemu poznawaniu, odkrywaniu i przeżywaniu świata przyrody przez dzieci. Tutaj bawią się, uczą, odpoczywają. Poznają język przyrody, doskonalą swoje zmysły. Naturalne warunki, zmieniające się pory roku, sprzyjają prawidłowemu rozwojowi naszych wychowanków. Wyzwalają swobodę zachowań w zabawach z wykorzystaniem naturalnego środowiska.W naszym Przedszkolu zapewniamy dzieciom rodzinną i miłą atmosferę.  Pozwala  nam to w sposób szczególny, zapewnić naszym wychowankom warunki do wszechstronnego rozwoju.  Naszym celem jest pomoc dziecku w budowaniu poczucia własnej wartości oraz pewności siebie. Dokładamy wszelkich starań, aby nasze przedszkole było miejscem przytulnym i ciepłym. Wierzymy, że ta atmosfera pozwoli dzieciom w sposób swobodny i bezpieczny funkcjonować w grupie. Przedszkole pracuje w oparciu o podstawę programową MEN i pod nadzorem Łódzkiego Kuratorium Oświaty z Delegaturą w Piotrkowie Trybunalskim.Organem prowadzącymprzedszkole jest Gmina Masłowice.Warunki lokalowe pozwalają na tworzenie trzech oddziałów. Nauczycielki realizują program wychowania przedszkolnego, organizując ciekawe zabawy i zajęcia, zarówno grupowe, jak i indywidualne. Przedszkole dysponuje placem zabaw, dużym, przestrzennym ogrodem,  szatnią oraz zapleczem kuchennym. Łazienki dostosowane do wzrostu dzieci, znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie sal.

Dyrektor przedszkola: mgr Elżbieta Bienias

Kadra pedagogiczna: