Ubieranie dziecka do przedszkola

Ubieranie dziecka do przedszkola.

Zachęcamy Państwa do skompletowania dziecku odzieży wygodnej, przewiewnej i łatwej do ubierania przez samo dziecko:

- spodnie, spódniczki na gumkę (nie za ciasną, nie za luźną),
- buty wyjściowe łatwe do zakładania, zapinane na ?rzepy? lub wsuwane,
- ubranie na cebulkę (krótki rękaw pod spodem, długi na wierzch), które zabezpiecza przed przegrzaniem lub zziębnięciem,
- kapcie na gumowej podeszwie, zakryte, na ?rzepy?, oznakowane inicjałami dziecka,
- nakrycie głowy: w okresie letnim ? dla dziewczynek- kapelusik, chusteczka; dla chłopców-       czapka z daszkiem; w zimie - czapki.
- biżuteria (kolczyki, pierścionki, łańcuszki): pozostają w domu.

Dla 3- latków zapasowe majteczki, koszulka, rajstopki, które będą przechowywane na półeczce dziecka w szatni i wykorzystywane, gdy zajdzie taka potrzeba.

Należy zwrócić uwagę na sprawność suwaków w kurtkach dziecięcych.
Dzieci nie potrafią same ich naprawić, nauczycielki pomagają, ale robią to kosztem niezwracania uwagi na inne dzieci. Dzieci 3-latnie nauczą się szybko je zapinać i rozpinać, ale muszą być one sprawne.

Powyższe uwagi wypływają z troski o dzieci, dbania o ich bezpieczeństwo, z doświadczenia w pracy z dziećmi trzyletnimi.

Mamy nadzieję, że będą one pomocne dla Państwa.