^TOP
Get Adobe Flash player

 Akcja "Mikołajkowa paczka dla bezdomnego zwierzaczka"

 Akcja "Mikołajkowa paczka dla bezdomnego zwierzaczka"

akcjazwierzak

 

Zbliżają się święta a nasze przedszkole jak co roku organizuje charytatywną zbiórkę żywności oraz zbiórkę darów  dla bezdomnych zwierząt ze schroniska w Radomsku. W paczce mogą się znaleźć : kasza, pokarm dla kotów i psów w puszcze  lub w saszetkach , żwirek dla kotów , koce i poduszki oraz karmę suchą. Zbiórka będzie trwać do 10 grudnia 2019r., a wyjazd  do schroniska planujemy 13 grudnia 2019r. W imieniu schroniska bardzo dziękujemy.

Udział w V  konkursie Pieśni  Patriotycznej

Dziewczynki z naszego przedszkola wzięły udział w V  konkursie Pieśni  Patriotycznej zorganizowanym przez Wójta Gminy Łęki Szlacheckie oraz Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej Łękach Szlacheckich. Konkurs podzielony był na kategorie wiekowe. Liliana Bąba wystąpiła z piosenką „Białe róże” , natomiast Oktawia Wojarska zaśpiewała piosenkę pt.,, Jedenasty listopada” .Oktawia zajęła pierwsze miejsce w najmłodszej kategorii wiekowej, otrzymała dyplom, puchar i upominki. Liliana otrzymała dyplom za udział i upominki . Brawo dziewczynki !

„Lodowa kraina”

 

Nasze przedszkole w listopadzie odwiedził teatr „Krak – Art” z  bajką  oparta na motywach jednego z najpopularniejszych animowanych filmów ostatniego okresu - „Krainy Lodu”. Bajka ta przeniosła przedszkolaków                 w magiczny świat Elzy i jej siostry . Głównymi bohaterami tej bajki są: Anna, Elza, Kristoff i ulubieniec przedszkolaków Olaf.

Pasowanie

 

         W dniu 15 listopada 2019r. odbyła się w naszym przedszkolu uroczystość Pasowanie na Przedszkolaka, w której wzięli udział rodzice dzieci 3,4-letnich oraz zaproszeni gości. Najpierw zaprezentowały się dzieci z grupy starszych, a później wystąpiły dzieci najmłodsze, które tego dnia pasowane. Wspólnie wyrecytowały wiersz „ Jestem duża(y) po czym zatańczyły w kole przy piosence „Wesołe przedszkole”. Następnie indywidualnie wyrecytowały wiersze: „Przedszkolaczek ‘’, Trzy magiczne słowa”, .Jedna z dziewczynek zaśpiewała indywidualnie piosenkę pt.”Bo w przedszkolu…”przy akompaniamencie ukulele. Po części artystyczne dzieci złożyły przyrzeczenie i odbył się moment pasowania .Następnie odcisnęły paluszek przy swoim imieniu i nazwisku w pamiątkowej kronice.

„O małej syrence w niejednej piosence”

Teatr Moich Marzeń przedstawił w MDK w Radomsku musical pt. „O małej syrence w niejednej piosence”  – bajkę, która  przedstawia pełną poświęceń historię miłości syreny do człowieka.  Kolorowe dekoracje , światła i ruchome elementy oraz fascynujące przebrania zaprowadziły przedszkolaków w głębiny oceanu, gdzie mieszkała syrenka Vivien, jej ojciec król Nefryta oraz przyjaciel Szachwara i wiedźma Zewlaga. Na twarzach dzieci było widać zachwyt musicalem - melodyjnymi piosenkami, przepiękną scenografią i grą aktorów.

Copyright © 2013. Publiczne Samorządowe Przedszkole w Masłowicach Rights Reserved.