Międzyszkolny Konkurs Piosenki Wiosennej - II EDYCJA

organizują

Międzyszkolny Konkurs Piosenki Wiosennej II EDYCJA

pt. „Mam tę moc…”

Przedsięwzięcie to ma na celu szeroką prezentację umiejętności wokalnych i inspiracji twórczych dzieci oraz wspomaganie rozwoju ich uzdolnień i talentów, a także oswajanie się z występami przed publicznością. Poprzez interpretacje piosenek zachęcamy dzieci do aktywności muzycznej, różnych form dziecięcej ekspresji, a także do rozwijania wyobraźni związanej z taką porą roku jaką jest wiosna, czyli budząca się do życia, kolorowa i radosna.

Warunki uczestnictwa:

• kategorie wiekowe: od 3 do 6 lat, klasy I-III, klasy IV – VI, klasy VII – VIII.
  • w konkursie mogą uczestniczyć tylko wykonawcy indywidualni;
  • każdy solista wykonuje jeden utwór o tematyce – piosenki z bajek;
  • wypełniona karta zgłoszenia;
  • solista zgłasza się wraz z opiekunem;
  • placówka może zgłosić nie więcej niż 1 solistę z każdej kategorii wiekowej, natomiast organizator konkursu może zgłosić po 2 solistów z każdej kategorii wiekowej.

Solistów oceniać będzie jury powołane przez organizatorów Konkursu.

Ocenie podlegać będzie:

• dobór repertuaru (piosenka przedszkolna, szkolna, bądź dowolna, ale związana z tematyką konkursu oraz dostosowana do możliwości wokalnych uczestnika);
  • walory wokalne;
  • interpretacja utworu;
  • aranżacja;
  • ogólny efekt sceniczny.

Nagrody:

• laureaci konkursu otrzymają nagrody i dyplomy;
  • pozostali uczestnicy dyplomy potwierdzające udział w konkursie oraz drobne upominki.

Konkurs piosenki odbędzie się 27 marca 2020 roku (piątek) o godzinie 9:00 w Miejskim Domu Kultury w Przedborzu, Rynek 15,   97-570 Przedbórz.

Karty zgłoszeń prosimy kierować drogą elektroniczną na adres e-mail do dnia 17.03.2020r., natomiast podkłady muzyczne i linie melodyczne do 20.03.2020r.

Dokumenty do pobrania:
KARTA ZGŁOSZENIA
Zgoda na udział (RODO)
Przykładowa lista piosenek

Publiczne Samorządowe Przedszkole

w Masłowicach

Masłowice 39, 97- 515 Masłowice, woj. łódzkie

Tel/faks 44-787- 48- 68

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II
w Strzelcach Małych

Strzelce Małe 33
97-515 Masłowice

tel./fax 44 787-47-13

Bal karnawałowy

W tym dniu nasze przedszkole wyglądało jak miejsce z bajki.  Już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, księżniczki,  motylki, rycerzy,  policjantów, Spider-Mana i Batmana. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Bajeczny i kolorowy wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do zabawy. W trakcie tańców przewidziany  był słodki poczęstunek dla wszystkich uczestników balu przygotowany przez rodziców. Szkoda, że takie bale są tylko raz w roku.

Dzień Babci i Dziadka

W tym roku trochę później niż wskazywał kalendarz, bo 31 stycznia (miało to związek z feriami zimowymi)  obchodziliśmy Dzień Babci i Dziadka. Tym razem zaprosiliśmy naszych ukochanych gości do Miejskiego Domu Kultury w Przedborzu. Tutaj, odpoczywając w wygodnych fotelach babcie i dziadkowie mogli obejrzeć występy i posłuchać gorących życzeń od naszych przedszkolaków. Najmłodsza grupa opowiedziała w krótkiej inscenizacji  o złotej rybce spełniającej życzenia i zatańczyła do melodii popularnej piosenki o Dorotce, którą na pewno po cichu nuciły też babcie. Czterolatki złożyły gościom życzenia w imieniu  dwunastu miesięcy i zaprezentowały skoczny, wesoły taniec. Przedszkolaki z najstarszej grupy przypomniały jasełka, które goście obejrzeli z dużym wzruszeniem. Dzieci wręczyły swoim najbliższym słodkie pierniki upieczone na tę okazję w przedszkolnej kuchni przez nasze panie opiekunki. Na koniec wszyscy wspólnie obejrzeliśmy występ aktorów Teatru Lalka w przedstawieniu ,,Wyjątkowy Gość". Ta uroczystość na pewno na długo zostanie       w pamięci naszych gości.

Wizyta strażaków z OSP Granice

O bezpiecznych zachowaniach dzieci i dorosłych opowiadali przedszkolakom panowie strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Granicach, którzy odwiedzili nasze przedszkole. Z rozmowy dzieci dowiedziały się, co to są czujniki dymu i czadu i dlaczego trzeba je stosować, dlaczego odblaski są tak ważne na drodze, ale i w pracy strażaków, do czego służą gaśnice i gdzie powinny się znajdować. Dzieci poznały również wyposażenie wozu strażackiego. Na koniec strażacy zaprezentowali swoją sprawność fizyczną w czasie pokazów sprawnościowych, a dzieci nagrodziły ich wielkimi brawami. Serdecznie dziękujemy panom strażakom również za prezenty - kamizelki odblaskowe, które będziemy wykorzystywać w czasie wyjść poza teren przedszkola. Będą one przypominać, że bezpieczeństwo jest najważniejsze!