^TOP
Get Adobe Flash player

Akcje czytelnicze

       Nadszedł czas na podsumowanie przedszkolnych akcji mających na celu promocję czytelnictwa wśród dzieci., które miały miejsce w pierwszym półroczu roku szkolnego 2018/2019.

akcjaczyt1

Pierwsza z akcji to przystąpienie do projektu pt. ,,Mała książka- wielki człowiek” w ramach współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Strzelcach Małych. Brały w nim udział dzieci trzyletnie wraz z rodzicami ( szczegółowy opis akcji we wcześniejszej notatce). Dzięki akcji dzieci rozwijały kreatywność, miłość do książek, poznały ważne miejsce jakim jest biblioteka i zostały  pełnoprawnymi uczestnikami życia kulturalnego, a w nagrodę zostały uhonorowane imiennym dyplomem potwierdzającym ich czytelnicze zainteresowania.

akcjaczyt2

„Wymień książkę!” - to tytuł kolejnej akcji czytelniczej. Dzięki niej wiele dzieci nie wydając pieniędzy zostało właścicielami nowych, nieznanych jeszcze książek. Niektórzy potraktowali regał do wymiany jak półkę biblioteczną i w ten sposób zapoznali się z wieloma ciekawymi, nowymi pozycjami. Z regału korzystały często dzieci przeglądając książeczki w czasie przeznaczonym na zabawę.

akcjaczyt3

 Kolejna akcja ,,W środę poczyta nam rodzic”  polegała na czytaniu książek dzieciom w czasie poobiedniego odpoczynku  w poszczególnych salach przez rodziców z danej grupy. Projekt ten spotkał się z dużym odzewem wśród rodziców, którzy chętnie odwiedzali przedszkole, przynosili ze sobą ciekawe książeczki i czytali w grupie swojego dziecka. Korzyści z akcji były obustronne, ponieważ dzieci miały kontakt z książką, a rodzic integrował się z grupą i  przedszkolem.

Copyright © 2013. Publiczne Samorządowe Przedszkole w Masłowicach Rights Reserved.