99 d

Pasowanie na Przedszkolaka

Pasowanie na Przedszkolaka to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka uczęszczającego do przedszkola, który zostaje w jego pamięci na bardzo długo.  Osiemnastego listopada  2022 roku świętowaliśmy ten dzień w naszym przedszkolu.  Bohaterami były dzieci z grupy 3-latków, ale także z grupy 4-latków, które dopiero zaczęły przygodę z przedszkolem. W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście tj.: Sekretarz Gminy Masłowice Pani Edyta Majchrowska oraz Rodzice. Uroczystość rozpoczęła się powitaniem gości i małych przedszkolaków przez Panią Dyrektor oraz przemówieniem Pani Sekretarz. Następnie dzieci zaprezentowały program artystyczny, który wzbudził zachwyt gości. Występując przed publicznością dzieci wykazały się nie tylko swoimi umiejętnościami, ale również wielką odwagą. Punktem kulminacyjnym było pasowanie poprzez symboliczne położenie ołówka na ramieniu dziecka oraz  "podpis" w kronice poprzez odbicie paluszków. Na pamiątkę tego ważnego dnia dzieci otrzymały dyplomy oraz upominki.

Góra Grosza 2022/2023

Już po raz XXIII Towarzystwo Nasz Dom  organizuje ogólnopolską akcję Góra Grosza !

Celem akcji jest:

- zebranie funduszy na pomoc psychologiczną, rzeczową i specjalistyczną dla dzieci (w szczególności wychowujących się poza własnym środowiskiem rodzinnym) i rodzin.

Głównym obszarem wsparcia jest:

a) pomoc dla rodzinnej pieczy zastępczej
b) pomoc dla instytucjonalnej pieczy zastępczej
c) usamodzielnianej młodzieży z pieczy zastępczej
d) programy dla rodzin zastępczych i adopcyjnych
e) programy dla dzieci jak i dla osób z ich otoczenia
f) lokalne programy w zakresie pomocy dziecku i rodzinie.

Akcja przeprowadzana jest poprzez zbiórkę monet (od 1 gr do 5 zł) w placówkach w całej Polsce od dnia 01.11.2022 do 28.02.2023r. Przekazywanie paczek z policzonymi i posegregowanymi  monetami do Urzędów Pocztowych nastąpi do 31.03.2023r.

W naszej placówce Akcja prowadzona będzie we wszystkich grupach. Monety groszowe (od 1 gr. do 5 zł) dzieci wrzucają do oznakowanego pojemnika w grupie.

Zachęcamy państwa do przyłączenia się do naszej zbiórki monet.

Plakat XXIII edycji akci Gora Grosza

Pamiętamy o bohaterach

Przedszkolaki z najstarszej grupy w przeddzień przedszkolnych uroczystości z okazji Narodowego Święta Niepodległości w imieniu całej społeczności przedszkola złożyły kwiaty oraz zapaliły znicze na Grobie Nieznanego Żołnierza. To symbol pamięci o naszych bohaterach, bez których nie moglibyśmy cieszyć się dzisiaj wolną ojczyzną.