^TOP
Get Adobe Flash player

Leśna ścieżka edukacyjna w Kodrębie

     Piękna, słoneczna pogoda towarzyszyła naszym przedszkolakom w czasie wędrówki po jesiennym lesie. Wspólnie z zaprzyjaźnionym z naszymi dziećmi leśniczym, panem Kamilem Kucharskim spacerowaliśmy wzdłuż ścieżki edukacyjnej w pobliżu leśniczówki w Kodrębie. Pan leśniczy opowiadał o życiu lasu i  jego mieszkańców. Zobaczyliśmy paśnik z lizawkami, budki lęgowe, obumarłe drzewa będące domem dla wielu ptaków i owadów. Zatrzymywaliśmy się na chwilę przed tablicami edukacyjnymi , a pan leśniczy opowiadał o zwyczajach dzięciołów, drapieżnych ptakach i innych mieszkańcach lasu. Przedszkolaki zainteresowały się także runem leśnym - poznały porost zwany chrobotkiem reniferowym,  oglądały wyglądające z zielonego mchu czerwone kulki borówki brusznicy, a nawet znalazły piękne okazy rzadko spotykanych w okolicznych lasach grzybów - rydzów. Dużą atrakcją był spacer nad zbiornikiem wodnym Biały Ług. Wróciliśmy do przedszkola z  bukietami z liści    w przepięknych jesiennych kolorach i kieszeniami pełnymi leśnych skarbów: szyszek  i żołędzi.

Przedszkolaki pamiętają

Tuż przed 1 listopada, kiedy myślami zwracamy się ku tym, którzy od nas już odeszli, przedszkolaki jak co roku odwiedzili pobliskie cmentarze, włączając się jednocześnie do tegorocznej akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej ,,Szkoła pamięta". Po wysłuchaniu  krótkiego historycznego wprowadzenia  pani dyrektor dzieci złożyły kwiaty i zapaliły znicze na grobach żołnierzy poległych w czasie walk o niepodległość Polski w czasie II wojny światowej oraz na grobie powstańców z czasów powstania styczniowego. Odwiedziliśmy cmentarze w Bąkowej Górze i Strzelcach Małych.

Cenne rady

 

cennerady 

            Teatr Lalki „Bajka " z Nowego Sącza przedstawił  dzieciom opowieść pt. ,,Cenne rady”. Przesłaniem bajki była przestroga przed kontaktem z  nieznajomymi.  Przedszkolaki przypomniały sobie również zasady ruchu drogowego. Po przedstawieniu dzieci mogły na chwilę zamienić się w aktorów i wcielić w role z przedstawienia.

 

 

 

 

Copyright © 2013. Publiczne Samorządowe Przedszkole w Masłowicach Rights Reserved.