99 d

Festiwal Pięknej Mowy "Łamijęzyczkowe przygody z mową"

Ósmego czerwca w Radomsku odbył się konkurs "Łamijęzyczkowe przygody z mową". Wzięła w nim udział dwójka naszych przedszkolaków z grupy 3-latków - Nella Szymczyk oraz Ignacy Arkit.
Warto podkreślić, że nasi reprezentanci byli jednymi z najmłodszych, a w konkursie uczestniczyło około czterdziestu uczestników. Dzieci z naszego przedszkola  poradziły sobie bardzo dobrze, a Ignaś otrzymał nawet wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy naszym przedszkolakom.

Dzień Dziecka

Dzieci z naszego przedszkola ten wyjątkowy dzień spędziły w Malutkie Resort. Przedszkolaki wraz z opiekunami wybrały się na spacer z przewodnikiem po terenie ośrodka -  stadninie koni oraz Mini Zoo. Głównym punktem wyjazdu był jednak pobyt w Fun Parku, gdzie to dzieci mogły korzystać z figloraju, trampolin, toru ninja i dmuchanej zjeżdżalni. Przedszkolaki zjadły również pyszny obiad z deserem. Wycieczkę uważamy za bardzo udaną o czym świadczyły uśmiechnięte buzie naszych podopiecznych.

Dzień Mamy i Taty

Dzisiaj w naszym przedszkolu świętowaliśmy Dzień Mamy i Taty. Każda z grup zaprezentowała swój program artystyczny. Nie zabrakło wzruszających wierszyków, piosenek, jak również tańca. Rodzice przedszkolaków nagrodzili ich gromkimi brawami. Dzieci w ramach podziękowania złożyły rodzicom życzenia i wręczyły im piękne kwiaty oraz laurki. Nasi goście byli niezmiernie dumni ze swoich pociech, a podczas oglądania występów nie jednej Mamusi i Tatusiowi zakręciła się łezka w oku. Po występach rodzice oraz dzieci zostały zaproszone na poczęstunek.

Wycieczka do lasu

Dwudziestego maja 2022r. dzieci z naszego przedszkola wraz z opiekunami wybrały się do lasu w Kodrębie. Leśna ścieżka edukacyjna Kodrąb ma długość blisko dwóch kilometrów i prowadzi przez zróżnicowane siedliska borowe. Dużą atrakcją na jej terenie jest obecność użytku ekologicznego "Biały Ług", który chroni rozległe tereny mokradłowe wraz z występującą na jej terenie florą i fauną. Cenne informacje na temat budowy lasu, gatunków drzew i krzewów oraz zwierząt w nim zamieszkujących przekazał nam z wielkim zaangażowaniem Pan Leśniczy, któremu bardzo dziękujemy za niezwykle ciekawą lekcję. Dzieci podczas spaceru po lesie były zainteresowane i zadawały wiele trafnych pytań. Wycieczkę możemy uznać za udaną.