Przedszkolaki odwiedzają młyn

Przedszkolaki odwiedziły młyn w Przedborzu. Była to pierwsza z  wycieczek ilustrujących cykl tematyczny ,,Od ziarenka do bochenka" Po wejściu do młyna dzieci były zaciekawione znajdującymi się tam maszynami. Każda z nich służyła do wykonywania innej czynności, o czymop owiedział  pracownik młyna, pan Marcin, tata Liwii z grupy 4-5- latków. Dzieci z ogromną ciekawością  zwiedzały młyn poznając kolejne etapy przemiału zboża na mąkę. Miały też możliwość obejrzenia laboratorium, obserwowały proces pozyskiwania glutenu. Poznały różne rodzaje mąki i kaszy.

Wycieczka bardzo podobała się przedszkolakom i z niecierpliwością czekają na wizytę w piekarni.