Projekt dla dzieci 3- letnich

mkwc-logo.png

W ramach współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Strzelcach Małych przedszkole przystąpiło do projektu pt. ,,Mała książka- wielki człowiek”.

Projekt „Mała książka- wielki człowiek” jest ogólnopolską akcją skierowaną do dzieci w wieku 3 lat, a jego głównym celem jest promocja czytelnictwa i edukacji. Akcja organizowana jest od września 2018 r. przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Strzelcach Małych.

Promocja czytelnictwa wśród dzieci ma na celu rozwój kreatywności dzieci, rozbudzenie w nich miłości do książek oraz wskazanie rodzicom i opiekunom możliwości spędzenia czasu ​z dziećmi, a tym samym zaangażowania w ich prawidłowy rozwój.

Do biblioteki dotarły już wyprawki czytelnicze. Każdy trzylatek, który zapisze się  do biblioteki, otrzyma w prezencie:
-  książkę "Pierwsze wiersze dla..."
-  kartę ,,Małego Czytelnika”
-  "Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka” – broszurę informacyjną dla rodziców, przypominającą o korzyściach wynikających z czytania dzieciom oraz podpowiadającą, skąd czerpać nowe inspiracje czytelnicze.

Za każdą wizytę w bibliotece zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego ,,Mały Czytelnik” otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Dzięki akcji „Mała książka- wielki człowiek” dziecko pozna ważne miejsce jakim jest biblioteka i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego.

Więcej informacji o projekcie można uzyskać w Gminnej Bibliotece Publicznej w Strzelcach Małych.