^TOP
Get Adobe Flash player

Pożegnanie zimy, powitanie wiosny!

Marzanno, Marzanno, 
ty ze słomy panno,
koleżanko zimy, dzisiaj cię spalimy.
Dzisiaj cię żegnamy, a wiosnę witamy!”

 

 

     W dniu 21 marca, w pierwszym dniu wiosny, tradycyjnie jak co roku, wszystkie grupy z naszego przedszkola pożegnały zimę ( która w tym roku była wyjątkowo dla nas łagodna),   a powitały tak wyczekiwaną przez wszystkich wiosnę. Przedszkolaki z Marzanną i kolorowym gaikiem pomaszerowały na plac przedszkolny krzycząc wesoło: Żegnaj Zimo! Witaj Wiosno! Następnie miał miejsce tradycyjny obrzęd pożegnania zimy – spalenie Marzanny. Ze śpiewem na ustach oraz z kolorowym gaikiem symbolizującym wiosnę, dzieci powróciły do swoich sal,  gdzie w wiosennych humorach uczestniczyły w zajęciach, zabawach związanych tematycznie z nową porą roku.

Copyright © 2013. Publiczne Samorządowe Przedszkole w Masłowicach Rights Reserved.