Narodowe Święto Niepodległości

Przedszkolaki do obchodów tego bardzo ważnego dla wszystkich Polaków święta przygotowywały się już od dawna. Ćwiczyły wiersze, piosenki, wykonywały prace plastyczne, uczyły się Hymnu Polski oraz wraz z paniami nauczycielkami zorganizowały w przedszkolu kącik patriotyczny. Dziś nadszedł dzień, w którym to nasi podopieczni mogą zaprezentować wszystkim to, czego się nauczyli i z czego są dumni. O godzinie 11:11 został odśpiewany w naszym przedszkolu "Mazurek Dąbrowskiego". Ważnym punktem dnia była również inscenizacja o charakterze patriotycznym oraz odwiedzenie miejscowego cmentarza - złożenie wiązanki i zapalenie znicza na Grobie Nieznanego Żołnierza.
Wykonując te wszystkie aktywności zrealizowaliśmy zadania numer I, II, III, V w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym "Piękna nasza Polska cała" oraz przyłączyliśmy się do akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki "Szkoła do hymnu".