Światowy Dzień Chleba

Światowy Dzień Chleba obchodzimy 16 października. Aby dowiedzieć się, jak powstaje chleb, jakie składniki potrzebne są do jego przygotowania, wybraliśmy się do pobliskiej piekarni w Strzelcach Małych. Właściciel, pan Grzegorz Michalski oprowadził dzieci po zakładzie. Przywitał nas smakowity zapach świeżo upieczonego chleba. Przedszkolaki poznały proces powstawania pieczywa i wyrobów cukierniczych, obejrzały nowoczesne maszyny, które ułatwiają piekarzom pracę. Z ogromnym apetytem próbowały wypieków piekarniczych, którymi poczęstował nas gospodarz. Dzieci zapamiętały również, że należy szanować chleb- symbol ciężkiej  ludzkiej pracy.