Leśniczówka Podświerk

lesnizowkapodswierk

Wiosenne słońce i przyroda budząca się do życia zachęca do spacerów i wycieczek. My wybraliśmy się na majówkę do lasu. Odwiedziliśmy leśniczówkę Podświerk i po raz kolejny spotkaliśmy się z panią leśniczy Moniką Guz, która przybliżyła dzieciom życie lasu.

W  czasie spaceru dzieci poznały kilka gatunków drzew, nauczyły się odróżniać drzewa liściaste i iglaste. Przedszkolaki poznały również szkodniki lasu oraz dowiedziały się, co to jest glistnik jaskółcze ziele. Zobaczyły tropy leśnych zwierząt i próbowały je odróżniać. Po lekcji przyrody nadszedł czas na wesołą zabawę . Po wspólnym posiłku, który w otoczeniu lasu smakował wyśmienicie oraz po krótkim odpoczynku wróciliśmy do przedszkola.