Bezpieczne ferie zimowe

bezpieczneferie

Ferie zimowe to dla dzieci wymarzony czas zabaw na śniegu, lodzie, podwórku. Aby jednak przebiegły one szczęśliwie i wszyscy wypoczęci wrócili do swych domów i przedszkoli należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, obowiązujących podczas zorganizowanych wyjazdów zimowych, jak i spędzania tego czasu w miejscu zamieszkania. Zabawa na śniegu, zjazdy z górki, jazda na nartach czy łyżwach oraz inne szaleństwa na śniegu mogą sprawić dużo radości i narazić nas na niebezpieczeństwo. O tym rozmawiali z przedszkolakami zaproszeni policjanci z Komendy Głównej Policji w Radomsku. Przypomniano również numery alarmowe. Pamiętajmy jednak, że podstawą jak zwykle jest zdrowy rozsądek i ostrożność.